close
تبلیغات در اینترنت
پیش نشر! شاید به عنوان مصاحبه محاسبه شود!
loading...

نسل چهارم

اولاً عذرخواهی به خاطر خلف وعده. لطفا پس از گذاشتن به حساب تنبلی، بگذارید به حساب بی سوادی و مشغله ی زیاد. متن زیر احتمالا در سایت های خبری به عنوان مصاحبه نشر شود. گفتم سندی باشد بر مشغله ی زیاد این حقیر. :)   جامعه اسلامی دانشجویان از ابتدای تأسیس به دنبال پرورش نیروهای طراز جامعه ی نمونه ی اسلامی بوده است و کلیه ی برنامه ریزی ها در همین جهت بوده است. عمل عالمانه، مطالعاتی، منطقی، به دور از هیاهوهای پوچ سیاسی و با همه ی این شرایط، آرمان خواهی و دفاع تمام قد از ارزش های انقلاب اسلامی از منش…

پیش نشر! شاید به عنوان مصاحبه محاسبه شود!

اولاً عذرخواهی به خاطر خلف وعده. لطفا پس از گذاشتن به حساب تنبلی، بگذارید به حساب بی سوادی و مشغله ی زیاد.

متن زیر احتمالا در سایت های خبری به عنوان مصاحبه نشر شود. گفتم سندی باشد بر مشغله ی زیاد این حقیر.

:)

 

جامعه اسلامی دانشجویان از ابتدای تأسیس به دنبال پرورش نیروهای طراز جامعه ی نمونه ی اسلامی بوده است و کلیه ی برنامه ریزی ها در همین جهت بوده است.

عمل عالمانه، مطالعاتی، منطقی، به دور از هیاهوهای پوچ سیاسی و با همه ی این شرایط، آرمان خواهی و دفاع تمام قد از ارزش های انقلاب اسلامی از منش و روش های تشکیلاتی ای است که اعضای جامعه اسلامی متعهد به آن هستند.

در شرایط کنونی و پس از حماسه ی سیاسی و در نتیجه آن، شروع دولت اعتدال، تدبیر و امید، بحثی چالشی زیل شعار دولت شروع شده است که مستلزم موشکافی دقیق تر و جدی تر است و آن هم بحث حل مشکلات از بیرون یا از درون است.

در این بحث دو نگاه تقابلی وجود دارند که یکی به دنبال یافتن راه حل های مشکلات از بیرون مرز هاست و همیشه درخواست قرص و مسکن و دارو می کند و دیگری خود را متعهد به این می داند که تا توان هست، باید به تقویت ساخت درونی خود پرداخت و اقتدار را با استخوان بندی تنومند و ماهیچه های قوی به دست آورد.

ریشه ی تفاوت این دو نگاه به تفاوت جهانبینی ها می رسد اما شاید بشود خیلی راحت تر تبیین کرد. اگر معجونی از اعتماد به نفس ملی، عزت نفس ملی، عنصر عزم و اراده ی قوی و مقاومت در برابر شدائد را در یک ملت ببینیم، مطمئناً پس از آن اقتدار او را هم خواهیم دید. تازه این نمونه ای است که دینی بررسی نشده است. ما در تاریخ معاصر کشورهای شرقی این را می بینیم. حال بیاییم و اول از ایمان به خداوند متعال شروع کنیم، توکل بر او، اعتماد به وعده های راستینش که همان «و قالوا هدا ما وعدنا الله و رسوله و صدق الله و رسوله و ما زادهم الا ایمانا و تسلیما» است و در ادامه مقاومت برای خدا، تولید برای خدا، کشف و پرورش استعداد برای خدا و ... ، نتیجه مطمئناً تفاوت چشم گیری خواهد داشت.

اتکا به بالقوه های درونی نظام، کشف تدبیر برای شکوفایی آنها و ایجاد امید در دلها جهت واقعی دیدن استعدادها و به آرمان های انقلاب اسلامی فکر کردن، وظیفه ی بدیهی اما خطیر دولت کنونی است.

ما در مقابل خود دشمنی را می بینیم که هرچه عده ای از داخل با او راه می آیند و مدارا می کنند، او حریص تر و پر رو تر می شود. امتیاز می خواهد ولی امتیاز بده نیست. احترام دیپلماتیک که می بیند، بی احترامی می کند. خوب در مقابل این دشمن ساده اندیشی و طلب رفع فشار کار درستی نیست. دقیقا همین دشمن که ما لفظی بهتر از استکبار برای او سراغ نداریم، وقتی مقاومت ما را می بیند، وقتی خود اتکایی و استقلال ما را می بیند، وقتی الهام بخشی ما برای مردمان منطقه را می بیند کوتاه می آید و عقب نشینی می کند.

در داخل هم اتفاقات خوب می تواند مشکلات را حل کند و به نظر بنده ملت عزیز ما به لطف خدا تاکنون برای رخ دادن این اتفاقات کم نگذاشته اند. سطح بالای حضور در انتخابات و اعتماد روز افزون مردم به نظام مردم سالاری دینی، سرعت بالای رشد علم در کشور و دستاوردهای هر روز آن، مقاومت و اعتماد آنها به وعده های الهی، جوانان مؤمن و متعهد و متخصص و نیز رهبری هوشمند و بسیاری از اتفاقات خوب دیگر که ما به عینه تغیییر نظامات کشورها و ایجاد آشوب در آنها را به خاطر فقدان فقط یکی از این عوامل می بینیم، عناصری هستند که برای پیشرفت کشور هم لازم اند و هم وجود دارند.

اما کسانی هستند که دقیقا نقطه ی مقابل این اتفاقات خوب را می خواهند. کسانی که برای درمان بعضی دردها متوسل به انواع داروها می شوند و دوست دارند بدون احساس درد، درمان شوند. خوب مشخص است که درمان نخواهند شد. این ذهن ها وقتی متکی به بیرون است درمان پذیر نیست. مگر می شود مشکلات اقتصادی را بدون تحمل زحمت ها حل کرد؟ مگر تقویت فرهنگی ما و تغییر سبک زندگی برای نزیک تر شدن به اسلام بدون کار و ممارست شبانه روزی می شود؟ مگر تولید علم، تبدیل آن به فناوری و ورود آن به بازار، به جامعه ی جهانی محدود به سه یا چهار کشور وابسته است؟ حل مشکلات معنی این را نمی دهد که برویم مثلا دو قلم تحریم تقلیل دهیم یا به دنیایی که در آن بیش از سه یا چهار کشور مد نظر ما نیست سلام کنیم. خوب دوستان ببینند که این کشورها جواب سلام آنها را چگونه دادند. دوستان ببیند با توافق نامه ی ژنو اینها چه کردند. ببینند چقدر اینها به قولشان وفادار بودند و چقدر تحریم برداشتند و تحریم نکردند. مشکل با دادن کلید تأسیسات هسته ای به آمریکا حل نمی شود، بلکه باید کلید قفلهای وابستگی فکری و امتحان پس داده و خود کم بین کار کند و بچرخد تا هم سانتریفیوژها بچرخد، هم چرخ تولید علم بچرخد و هم چرخ کارخانه ها. باید به مردم اعتماد داشت و روی مقاومت آنها برای نیل به اهداف علمی و اقتصادی حساب کرد.

راه حل در دست مردم و عالمان و دانشمندان کشور هست. فقط لازم است ببینیم و بخواهیم و بگذاریم و زیرساخت های آن را آماده کنیم. حالا امروز فلان کس بیاید، فردا یکی دیگر بیاید، پس فردا ما برویم و دوباره برویم و... .

وقتی نتیجه تکراری است، وقتی این راه یک بار دیگر امتحان پس داده، چرا عده ای نمی خواهند قبول کنند.

راه حل مشکلات در درون کشور است و چیزی جز استحکام ساخت درونی نظام نیست.

ما از دولت محترم، از مجلس و قوه ی قضایه می خواهیم که به این مسئله بپردازند.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان  که خود را مولود انقلاب اسلامی می داند، پس از مطالعه ی دقیق وضعیت کنونی کشور و جهت یابی مطالبات امام امت، تصمیم بر برگزاری همایش سراسری و گفتمانی با محوریت «بیداری دانشجویی و استحکام ساخت درونی نظام» هم زمان با دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی را دارد.

از مهر ماه سال جاری جلسات برنامه ریزی، موضوع شناسی و دعوت از اساتید شروع شد و اکنون به مرحله نهایی خود رسیده است. اساتید بزرگواری از حوزه و دانشگاه حضور خواهند داشت و هدف از برگزاری همایش، ایجاد فضای ایجابی، گفتمانی و مطالبه ای دانشجویی از مسئولان مبنی بر توجه به ساخت درونی نظام و تقویت آن است.

==================================================

«عزیزان من! عاملی که می تواند کشور شما را در مقابل هر افزون طلبی، هر انحصار طلبی، هر تجاوز، هر ماجراجویی و هر بحران سازی حفظ کند، «استحکام ساخت درونی نظام» است.»امام امت، 22/02/1382

ابوالفضل شفیعی بازدید : 722 جمعه 20 دي 1392 زمان : 2:24 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
از آنچه که هستم نالانم و در آنچه باید باشم فکر می کنم. ای کاش می توانستم ادعا کنم که معادلات زندگی را از قرآن به سنت و سپس به خرد حل می کنم. حال آنکه فکر می کنم دارم از خرد به سنت و سپس به قرآن حرکت می کنم. یعنی هرچه عقل ناسالمم گفت، دیگر تمام است. دیگر چه کسی به قرآن و سنت پیغمبر(ص) و ائمه اطهار(ع) کار دارد؟! "در جامعه ای که به جای نهادسازی های مبتنی بر قرآن، سنت، خرد، همه همان چه در مدرسه و دانشگاه خوانده اند را تهوع می کنند بر پیکره ی وطن اسلامی، چه توقعی از من می رود." این نجوای نفس سرکش من یا ما هست یا نه؟ بت شکنی مدل قرن بیست و یک میلادی با نهادسازی هایی اتفاق می افتد که بتواند زنجیره ی طلایی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی را به هم متصل و تکمیل کند. "این قرن، قرن اسلام است" و چشم امید ما به نسل چهارمی ها.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 22
 • کل نظرات : 22
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 24
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 30
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 163
 • بازدید ماه : 540
 • بازدید سال : 7,339
 • بازدید کلی : 60,946
 • کدهای اختصاصی
  تماس با ما

  ساخت فلش مديا پلير